Plugins - - en to sv_SE translation catalogue (45 entries)

en: Add a plugin review
sv_SE: Skriv recension av tillägget

en: We are glad that you are using our plugin and we hope you are satisfied with it. If you want, you can support us in the development of the plugin by adding a plugin review. This is very important and gives us the opportunity to create even better tools for you. Thank you!
sv_SE: Vad trevligt att du använder vårt tillägg. Hoppas du är nöjd med det. Du får gärna ge oss stöd genom att skriva en recension av tillägget. Det betyder mycket och hjälper oss att skapa ännu bättre verktyg åt dig. Tack på förhand!

note: translators: %s: plugin name
en: Thank you for using our %s plugin!
sv_SE: Tack för att du använder vårt tillägg %s!

en: Hide and do not show again
sv_SE: Dölj och visa inte fler gånger

en: Explore new plugin
sv_SE: Upptäck ett nytt tillägg

note: translators: %1$s: plugin name, %2$s: plugin name
en: We are glad you are using our %1$s plugin. We would like to introduce one of our highly rated plugins, %2$s, which can speed up your website by optimizing images to the WebP format and to the AVIF format.
sv_SE: Vad trevligt att du använder vårt tillägg %1$s. Vi vill passa på att berätta om ett annat populärt tillägg från oss, %2$s, som kan göra din webbplats snabbare genom att optimera bilder och konvertera dem till formaten WebP och AVIF.

en: New opportunities for your website
sv_SE: Nya möjligheter för din webbplats

note: translators: %1$s: open anchor tag, %2$s: close anchor tag
en: Unfortunately, but this plugin requires %1$sthe Advanced Custom Field plugin%2$s for all functionalities to work properly. Our plugin is an extension for the Advanced Custom Field plugin - our plugin extends the capabilities of that plugin.
sv_SE: För att alla funktioner i detta tillägg ska fungera korrekt krävs %1$stillägget Advanced Custom Fields%2$s. Detta tillägg är en utökning till ACF-tillägget. Det utökar funktionerna i det andra tillägget.

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Changes were successfully saved!
sv_SE: Ändringarna har sparats!

en: Do you like our plugin? Could you rate him? Please let us know what you think about our plugin. It is important that we can develop this tool. Thank you for all the reviews.
sv_SE: Gillar du vårt tillägg? Kan du betygsätta det? Berätta för oss vad du tycker om vårt tillägg. Det är viktigt att vi kan utveckla detta verktyg. Tack för alla recensioner.

note: translators: %1$s: open anchor tag, %2$s: close anchor tag, %3$s: open anchor tag, %4$s: close anchor tag
en: Please %1$scheck our FAQ%2$s before adding a thread with technical problem. If you do not find help there, %3$scheck support forum%4$s for similar problems.
sv_SE: %1$sKolla in våra vanliga frågor%2$s innan du lägger till en tråd med tekniskt problem. Om du inte hittar hjälp där, %3$skolla in supportforumet%4$s för liknande problem.

en: Do you have a technical problem? Please contact us. We will be happy to help you. Or maybe you have an idea for a new feature? Please let us know about it by filling the support form. We will try to add it!
sv_SE: Har du ett tekniskt problem? Kontakta oss gärna, vi hjälper dig gärna. Eller kanske du har en idé för en ny funktion? Berätta för oss om den genom att fylla i supportformuläret. Vi försöker lägga till det!

en: We are waiting for your message
sv_SE: Vi ser fram emot ditt meddelande

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: The configuration only for Developers.
sv_SE: Konfiguration endast för utvecklare.

en: Advanced settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Additional features
sv_SE: Ytterligare funktioner

en: List of supported fields types
sv_SE: Lista med fälttyper som stöds

en: Settings
sv_SE: Inställningar

note: translators: %1$s: open anchor tag, %2$s: close anchor tag
en: For custom WP_Query loop and get_posts() function you must add %1$sSearch Parameter%2$s.
sv_SE: För anpassad WP_Query-loop och get_posts()-funktion måste du lägga till %1$ssökparametrar%2$s.

en: On search page and in admin panel everything works automatically. No need to add any additional code.
sv_SE: På söksidan och i adminpanelen fungerar allt automatiskt. Ingen extra kod behöver läggas till.

en: Plugin changes all SQL queries by extending the standard search to selected fields of Advanced Custom Fields.
sv_SE: Tillägget ändrar alla SQL-frågor genom att utöka standardsökningen till valda fält i Advanced Custom Fields.

en: How does this work?
sv_SE: Hur fungerar det här?

en: Get help
sv_SE: Skaffa hjälp

en: ACF: Better Search error!
sv_SE: Fel från ACF: Better Search!

note: translators: %1$s: open em tag, %2$s: close em tag
en: Use implementation of regular expression by Henry Spencer to search for whole words %1$s(for newer versions of MySQL where default does not work)%2$s
sv_SE: Använd implementering av reguljära uttryck av Henry Spencer för att söka efter hela ord %1$s(för nyare versioner av MySQL där standard inte fungerar)%2$s

note: translators: %1$s: open strong tag, %2$s: close strong tag, %3$s: open em tag, %4$s: close em tag
en: Use %1$s"Selected Mode"%2$s - use only selected fields for searching %3$s(edit group of ACF fields and check option for selected fields; it does not work in "Lite Mode")%4$s
sv_SE: Använd %1$s”Utvalt läge”%2$s – använd endast valda fält för sökning %3$s(redigera en grupp av ACF-fält och markera alternativ för valda fält. Detta fungerar inte med ”Enkelt läge”)%4$s

note: translators: %1$s: open strong tag, %2$s: close strong tag, %3$s: open em tag, %4$s: close em tag
en: Use %1$s"Lite Mode"%2$s - does not check field types %3$s(faster search, but less accurate)%4$s
sv_SE: Använd %1$s”Enkelt läge”%2$s – kontrollerar inte fälttyper %3$s(snabbare sökning, men mindre precist)%4$s

note: translators: %1$s: open em tag, %2$s: close em tag
en: Search for whole words instead of fragments within longer words %1$s(slower search)%2$s
sv_SE: Sök efter hela ord istället för fragment i längre ord %1$s(långsammare sökning)%2$s

en: Search for whole phrases instead of each single word of phrase
sv_SE: Sök efter hela fraser istället för varje enskilt ord i en fras

en: Radio Button
sv_SE: Alternativknapp

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Select
sv_SE: Välj

en: Wysiwyg Editor
sv_SE: Wysiwyg-redigerare

note: translators: %1$s: open em tag, %2$s: close em tag
en: File %1$s(it does not work in "Lite Mode")%2$s
sv_SE: Filen %1$s(fungerar inte i ”Enkelt läge”)%2$s

en: Url
sv_SE: URL

en: Email
sv_SE: E-post

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Text Area
sv_SE: Textområde

note: translators: %1$s: open strong tag, %2$s: close strong tag
en: Only values from fields with selected this option will be used by %1$sACF: Better Search%2$s plugin.
sv_SE: Endast värden från fält med detta alternativ valt kommer att användas av tillägget %1$sACF: Better Search%2$s.

en: Allow use for search?
sv_SE: Tillåt användning för sökning?

note: translators: %1$s: open anchor tag, %2$s: close anchor tag
en: %1$sProvide us a coffee%2$s
sv_SE: %1$sKöp en kopp kaffe till oss%2$s

note: translators: %1$s: open anchor tag, %2$s: close anchor tag
en: %1$sSettings%2$s
sv_SE: %1$sInställningar%2$s

note: Description of the plugin
en: Adds to default WordPress search engine the ability to search by content from selected fields of Advanced Custom Fields plugin.
sv_SE: Lägger till möjlighet för standardsökmotorn i WordPress att söka efter innehåll från valda fält i tillägget Advanced Custom Fields.
