Themes - Twenty Twenty-Three - en to sv_SE translation catalogue (62 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Three is designed to take advantage of the new design tools introduced in WordPress 6.1. With a clean, blank base as a starting point, this default theme includes ten diverse style variations created by members of the WordPress community. Whether you want to build a complex or incredibly simple website, you can do it quickly and intuitively through the bundled styles or dive into creation and full customization yourself.
sv_SE: Temat Twenty Twenty-Three är utformat för att kunna dra nytta av de nya designverktygen som lanseras med WordPress 6.1. Utgångspunkten är en helt tom sida, sedan finns det tio vitt skilda stilvarianter, skapade av olika deltagare i WordPress-communityn. Oavsett om du tänker bygga en komplicerad eller superenkel webbplats gör du det snabbt och begripligt med hjälp av de inbyggda stilarna. Alternativt kan du utnyttja din fulla frihet att anpassa allting.

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
sv_SE: Metadata för inlägg

[ctx: Template part name]
en: Comments
sv_SE: Kommentarer

[ctx: Template part name]
en: Footer
sv_SE: Sidfot

[ctx: Template part name]
en: Header
sv_SE: Sidhuvud

[ctx: Font family name]
en: System Font
sv_SE: Systemtypsnitt

[ctx: Custom template name]
en: Blog (Alternative)
sv_SE: Blogg (Alternativ)

[ctx: Custom template name]
en: Blank
sv_SE: Tom

[ctx: Style variation name]
en: Whisper
sv_SE: Viskning

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Secondary to Primary Fixed
sv_SE: Tredjefärg till sekundär till primär Fäst

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary to Tertiary Fixed
sv_SE: Primärfärg till sekundär till tredje Fäst

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary to Tertiary
sv_SE: Primärfärg till sekundär till tredje

[ctx: Style variation name]
en: Sherbet
sv_SE: Sorbet

[ctx: Font size name]
en: 2X Large
sv_SE: XXL

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
sv_SE: Extra stor

[ctx: Font size name]
en: Large
sv_SE: Stor

[ctx: Font size name]
en: small
sv_SE: liten

[ctx: Gradient name]
en: Dots
sv_SE: Punkter

[ctx: Gradient name]
en: Base to Primary
sv_SE: Bas till primär

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Secondary
sv_SE: Tertiär till sekundär

[ctx: Gradient name]
en: Secondary to Primary
sv_SE: Sekundär till primär

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary
sv_SE: Primär till sekundär

[ctx: Style variation name]
en: Pilgrimage
sv_SE: Pilgrimsfärd

[ctx: Font size name]
en: Gigantic
sv_SE: Gigantisk

[ctx: Font size name]
en: Huge
sv_SE: Enorm

[ctx: Font size name]
en: Tiny
sv_SE: Pytteliten

[ctx: Style variation name]
en: Marigold
sv_SE: Ringblomma

[ctx: Style variation name]
en: Grapes
sv_SE: Druvor

[ctx: Style variation name]
en: Electric
sv_SE: Elektrisk

[ctx: Style variation name]
en: Canary
sv_SE: Kanariefågel

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
sv_SE: Standardfilter

[ctx: Style variation name]
en: Block out
sv_SE: Blockera bort

[ctx: Color name]
en: Tertiary
sv_SE: Tertiär

[ctx: Color name]
en: Secondary
sv_SE: Sekundär

[ctx: Color name]
en: Primary
sv_SE: Primär

[ctx: Color name]
en: Contrast
sv_SE: Kontrast

[ctx: Color name]
en: Base
sv_SE: Bas

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Tertiary
sv_SE: Huvudfärg till tredje

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Primary
sv_SE: Tredje till huvudfärg

[ctx: Gradient name]
en: Base to Secondary to Base
sv_SE: Basfärg till sekundär till bas

[ctx: Gradient name]
en: Secondary to Base
sv_SE: Sekundär till basfärg

[ctx: Label for a list of post tags]
en: Tags:
sv_SE: Etiketter:

[ctx: Preposition to show the relationship between the post and its author]
en: by
sv_SE: av

[ctx: Preposition to show the relationship between the post and its categories]
en: in
sv_SE: i

[ctx: Verb to explain the publication status of a post]
en: Posted
sv_SE: Publicerat

[ctx: Pattern title]
en: Post Meta
sv_SE: Metadata för inlägg

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Inget matchade dina söktermer. Försök igen med några andra nyckelord.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden No Results Content
sv_SE: Dolt innehåll, tomt resultat

[ctx: Title of comments section]
en: Comments
sv_SE: Kommentarer

[ctx: Pattern title]
en: Hidden Comments
sv_SE: Dolda kommentarer

en: Search
sv_SE: Sök

[ctx: placeholder for search field]
en: Search...
sv_SE: Sök …

[ctx: label]
en: Search
sv_SE: Sökning

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: This page could not be found.
sv_SE: Denna sida kunde inte hittas.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden 404
sv_SE: Dold 404

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
sv_SE: Drivs med %s

[ctx: Pattern title]
en: Default Footer
sv_SE: Standardsidfot

[ctx: sample content for call to action button]
en: Get In Touch
sv_SE: Kontakta oss

[ctx: sample content for call to action]
en: Got any book recommendations?
sv_SE: Har du några bokrekommendationer?

[ctx: Pattern title]
en: Call to action
sv_SE: Uppmaning till åtgärd

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org
sv_SE: https://sv.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sv_SE: WordPress-teamet
